Blog, który zmienił nasze życie

Poradniki i rozwiązania życiowych problemów

Poradniki

Baterie wannowe ścienne – kryteria wyboru

relaksująca kąpiel

Panuje przekonanie, że we współczesnych łazienkach dominują dziś kabiny prysznicowe. Rzeczywiście, jest ich coraz więcej, nie oznacza to jednak, że wanny powoli odchodzą do lamusa. I one mają szerokie grono zwolenników intensywnie zastanawiających się nad tym, jakie baterie wybrać, aby zwiększyć ich funkcjonalność. Bogaty wybór sprawia, że dziś można spełnić nawet największe marzenia z nimi związane. Nadal jednak to baterie wannowe ścienne są tymi, które budzą największe zainteresowanie.

Kryteria podziału ściennych baterii wannowych

Baterie wannowe ścienne https://armadesi.pl/91-scienne-baterie-wannowe możemy podzielić na co najmniej kilka grup. Najpopularniejszym kryterium niezmiennie pozostaje przy tym te, które odnosi się do sposobu, w jaki są one montowane. Dziś coraz częściej mówi się w tym kontekście o bateriach podtynkowych, choć nadal wiele osób decyduje się także na modele natynkowe wychodząc z założenia, że ich ewentualna wymiana będzie bez porównania łatwiejsza.

Moda na baterie podtynkowe wannowe jest tłumaczona na kilka sposobów. Często możemy usłyszeć, że przesądzają względy praktyczne. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniami, które zajmują mniej miejsca, a przecież w polskich łazienkach coraz częściej każdy centymetr jest na wagę złota. Osoby sięgające po baterie podtynkowe nie mają jednak wątpliwości, co do tego, że ich mocną stroną jest także estetyka. Trudno o rozwiązanie lepiej pasujące do minimalistycznych wnętrz, a i w łazienkach bardziej klasycznych czujemy się dobrze nie mając kontaktu z wystającymi elementami konstrukcyjnymi.

Innym, ciągle popularnym kryterium podziału jest to, które odnosi się do ilości uchwytów zamontowanych w baterii. Nie ulega wątpliwości, że podtynkowe baterie wannowe niemal zawsze są modelami jednouchwytowymi. Producenci wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom także tych klientów, którzy mają mniej oczywiste upodobania. Jeśli więc zapragniemy podtynkowej baterii z klasycznymi dwoma kurkami – z pewnością bez trudu znajdziemy coś dla siebie.

nowoczesna łazienka

Baterie wannowe ścienne i ich kolorystyka

Nie tylko sposób montażu oraz liczba uchwytów mają wpływ na to, że kupujący decydują się na konkretne typy baterii. Wielokrotnie wspominany duży wybór przyczynia się do tego, że coraz więcej uwagi poświęca się także kolorystyce baterii. Jeszcze kilka lat temu wszystko, co nie było chromem błyszczącym, było opisywane jako rozwiązanie ekstrawaganckie. Dziś jednak o bateriach chromowanych coraz częściej mówi się po prostu jako o jednych z wielu. Ścienne baterie wannowe mogą być także czarne i białe, modne jest także złoto – zarówno szczotkowane, jak i to bardziej klasyczne, a jednocześnie w większym stopniu rzucające się w oczy. Także chrom matowy ma szerokie grono zwolenników zwracających uwagę na to choćby, że jest on łatwiejszy w utrzymaniu w czystości.

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy wydają się baterie wannowe ścienne w kolorze czarnym. Kojarzą się one z ciemniejszą tonacją wnętrza, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby sięgnąć po nie także wtedy, gdy szukamy koloru, który będzie dobrze łączyć się z jasnymi płytkami.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *