Blog, który zmienił nasze życie

Poradniki i rozwiązania życiowych problemów

Poradniki

Jak Koreanki dbają o urodę

koreanska_pieknosc

Koreanki, czyli popularnie mówiąc Azjatki to kobiety, które mają wyjątkową urodę, są szczupłe i zawsze zadbane. Nie jedna Europejka zadaje sobie pytanie: jak właściwie Koreanki dbają o urodę, że są tak piękne i tak młodo wyglądają, mimo upływu lat.

W ostatnich latach uroda Koreanek stała się modna, a wszystko dlatego, że na rynku książkowym pojawiło się kilka pozycji, które wyraźnie opisują doskonałą urodę, nieskazitelną cerę oraz równie idealną młodość, jakie prezentują dla świata Japonki. Zastanówmy się zatem co robią Koreanki, że zawsze wyglądają młodo i pięknie. Jak dbają o swoją urodę? Czy mają jakieś sekretne kosmetyki?

Styl życia Koreanek

Oczywiście kosmetyki z pewnością także mają ogromne znaczenie, ale zacznijmy od stylu życia Koreanek. Przede wszystkie spacerując, nie wystawiają swojego ciała na bezpośrednie działanie słońca. Zawsze mają ze sobą parasolki, a ich stroje z reguły zakrywają całe ciało. Kolejną ważną kwestią jest figura Koreanek. Są one zwyczajnie szczupłe, a wiąże się to z dietą jaką stosują. Koreanki żywią się owocami morza i nie uważają ciężkiego jedzenia europejskiego. W Korei Północnej trudno jest znaleźć jakąś restaurację, gdzie serwowane jest europejskie jedzenie, a jeżeli już taką znajdziecie, jest ona nastawiona na turystów, a nie mieszkańców Korei.

Oczywiście nie tylko ukrywanie się przed słońcem i stosowanie diety śródziemnomorskiej sprawia, że Koreanki tak pięknie wyglądają. Większość sekretów koreańskie urody związana jest z pielęgnacją i kosmetykami jakie stosują na co dzień.

piekna_twarz_koreanki

Jak właściwie oczyścić twarz?

Koreanki do oczyszczania twarzy podchodzą wyjątkowo dokładnie i skrupulatnie. Ich demakijaż nie kończy się na zastosowaniu płynu micelarnego bądź żelu do oczyszczania. Oczyszczanie ze wszelkich toksyn i zanieczyszczeń to u Koreanek cały proces. W tym celu stosują one specjalistyczne olejki wyciągające ze skóry twarzy zanieczyszczenia, dzięki czemu makijaż jest ściągnięty dokładnie. Każdy powinien spróbować tego sposobu we własnym domu, tym bardziej że stosowanie olejków do oczyszczania jest jak najbardziej ekologiczne i bezpieczne dla skóry twarzy.

Nawilżanie twarzy ma ogromne znaczenie

Z jednej strony Koreanki przywiązują ogromną wagę do ściągania makijażu, z drugiej bardzo dokładnie zajmują się nawilżaniem skóry twarzy. Im lepiej oczyszczona skóra, tym łatwiej wchłania wszystkie nawilżające kremy i maseczki, a cera kobieca jest młodsza, zdrowsza i właściwie odżywiona. Dlatego Koreanki nie używają zwykłych kremów, a ich podstawowym kosmetykiem jest emulsja nawilżająca, dopiero po jej zastosowaniu nakładają dodatkową warstwę odpowiedniego kremu do twarzy.

Co to jest maska do twarzy?

Z pewnością każda z nas słyszała choć raz w życiu o stosowaniu masek do twarzy, choć niewiele kobiet w Polsce tego rodzaju kosmetyki praktykują. Dla Koreanek maski do twarzy są podstawą pielęgnacji cery na twarzy. Do tego celu używają tak zwanych jednorazowych masek, które nie tylko nasączone są składnikami odżywającymi cerę kobiety, ale także idealnie się wchłaniają. W tym celu możemy zaopatrzyć się w maski z alg albo inne maski oczyszczające, dostępne w naszych drogeriach.

Masaż twarzy ma znaczenie

Oprócz kosmetyków, jakie Koreanki stosują do pielęgnacji twarzy, liczy się także ich właściwe stosowanie. Koreanki nie tylko stosują wiele kremów nawilżających, ale także przykładają się podczas ich używania. Masaż twarzy i właściwe wklepywanie kremów nawilżających ma ogromne znaczenie i przełożenie na jakość cery kobiecej. Według Azjatek kremy nie powinny być wcierane, a delikatnie wklepywane, taka metoda pozwala na lepsze wchłonięcie się kremu w delikatną skórę kobiecej twarzy.

masaz_twarzy_koreanki

Jakie filtry do codziennej pielęgnacji?

Oprócz tego, że Koreanki nie wystawiają swojego ciała na działanie słońca, stosują również kremy z filtrami. To pozwala im uchronić skórę przed działaniem słońca, a co za tym idzie zachować jej młodość i piękny wygląd na dłużej.

Delikatny makijaż i naturalne kosmetyki

Koreanki w codziennym dbaniu o urodę, stawiają na naturalne kosmetyki. Używają masek, oleju do nawilżania, a kosmetyki stosowane przy nakładaniu makijażu są delikatne i naturalne. Wszystko po to aby cena pozostała jak najdłużej piękna i młoda. Jeżeli chcemy, aby i nasza cera była piękna i młoda, wzorujmy się na Koreankach i tak jak one stosujmy podobną ilość i jakość kosmetyków do oczyszczania, nawilżania i malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *