Blog, który zmienił nasze życie

Poradniki i rozwiązania życiowych problemów

Poradniki

Jak wybrać kanapę 3 osobową, aby tego nie żałować?

para siedzi na kanapie w salonie

Lista chętnie wybieranych przez nas mebli salonowych jest coraz dłuższa. Dominują propozycje znane i lubiane od lat, można jednak wskazać również przynajmniej kilka takich, które stosunkowo niedawno zdobyły sobie popularność na nowo nawet, jeśli od trzydziestu lub więcej lat były nieobecne w pokoju dziennym. Jednym z takich mebli jest kanapa 3 osobowa. Jak wybrać tą najlepszą i dlaczego właściwie warto się nią zainteresować?

Jeden mebel – wiele funkcji

Kanapy 3 osobowe zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że posiadają atut funkcjonalności, a nie od dziś wiadomo, że ma on kluczowe znaczenie dla wszystkich kupujących. Pozwalają na wypoczynek w komfortowych warunkach, a choć dziś kupujący skłaniają się ku tak zwanym modelom z funkcją spania, o wspomnianym wypoczynku można mówić nie tylko w nocy, ale również za dnia. Nie ma znaczenia to, czy w salonie chcemy oglądać telewizję, czytać książkę, czy też po prostu spędzać czas z bliskimi. Na wygodnej kanapie jest to znacznie przyjemniejsze niż w innych warunkach.

Kanapa 3 osobowa Bari nierozkładana do salonu z zagłówkami
Kanapa 3 osobowa Bari nierozkładana do salonu z zagłówkami

Jak już jednak wspomniano, kanapa 3 osobowa cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem kupujących wtedy, gdy posiada funkcję spania. I choć większość modeli reklamuje się jako te, z których korzysta się jedynie okazjonalnie, osoby mieszkające w tak zwanych kawalerkach nie powinny mieć problemu z modelami, które można wykorzystywać w tym celu regularnie. Rozkładanie kanapy 3 osobowej z funkcją spania nie zajmuje wiele czasu, nie generuje niepotrzebnego hałasu, a do tego jest jedną z tych czynności, które można wykonać bez dużego nakładu siły fizycznej. To zresztą źródło przewagi kanap współcześnie dostępnych sprzedaży nad tymi, z których korzystali nasi starsi krewni.

Atut funkcjonalności jest ważny, z całą pewnością nie jest on jednak jedyną zaletą kanapy 3 osobowej. Co szczególnie ważne, nie jest też najważniejszym atutem takiego mebla. Salon to pomieszczenie, w którym przeważnie nie pozwalamy sobie na najmniejsze nawet niedociągnięcia. Na szczególne podkreślenie zasługuje więc to, że zdecydowana większość kanap to modele stanowiące ozdobę tej przestrzeni. Każdy producent stara się zwrócić na siebie uwagę poprzez wprowadzanie do sprzedaży co najmniej kilku wariantów kanap, znalezienie takiej, która będzie pasować do stylu, w jakim utrzymany jest salon, nie jest więc skomplikowane.

Kanapa 3 osobowa do salonu Cofu rozkładana
Kanapa 3 osobowa do salonu Cofu rozkładana

Jak wybrać kanapę 3 osobową i tego nie żałować?

Cena nigdy nie powinna być tym argumentem branym pod uwagę podczas wyboru kanapy, który ma dla nas kluczowe znaczenie. Nie oznacza jednak, że znaczenia tego nie da się całkowicie zignorować. Jeszcze przed zakupem kanapy mieszczącej 3 osoby warto więc zastanowić się nad tym, jakie środki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Nie ma wiele prawdy w przekonaniu, że dobra kanapa musi być droga. Dobrze jest jednak pamiętać, że cena tego mebla nie pozostaje bez wpływu na jego jakość.

Kanapa 3 osobowa Tifi do salonu rozkładana stylowa
Kanapa 3 osobowa Tifi do salonu rozkładana stylowa

Nie mniej ważne jest to, w jakim stylu jest utrzymana kanapa 3 osobowa. Wielu projektantów wnętrz jest w stanie udowodnić nam, że w salonie można wprowadzać styl eklektyczny. Nie każdy jednak jest w stanie zrobić to w przemyślany sposób. Przeważnie osobom urządzającym wnętrze proponuje się więc skoncentrowanie się na konkretnym stylu, a następnie zastanowienie się nad tym, jak dopasować do niego kolejne elementy wystroju. Na szczęście, producenci kanap 3 osobowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oczekiwania ich klientów charakteryzują się sporą różnorodnością. Styl nowoczesny jest więc prezentowany tak samo często, jak coraz modniejszy styl retro.

Nie można też zapomnieć od tym, że od kanapy 3 osobowej oczekuje się wygody i to wygody rozumianej na kilka sposobów. Powinno być to rozwiązanie wygodne nie tylko podczas snu, ale też w użytkowaniu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że materiał, z jakiego wykonuje się kanapę musi być łatwy w utrzymaniu w czystości. Oszczędność miejsca, do której dąży się coraz częściej, przyczynia się również do tego, że od kanapy oczekuje się dziś posiadania wbudowanej skrzyni na pościel.

1 Comment

  1. Zawsze mieliśmy z tym problem wybór ogromny dzięki za poradnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *